DÜNYA DİZAYN VE FUARCILIK HİZ.A.Ş.

2009 yılı itibariyle İstanbul Merkezli olarak kurulmuştur. Tüyap Fuar Merkezi’ne 10 dakikalık mesafede 4000m² lik fabrikada tüm üretim parkurları ile kendi bünyesinde üretim yaparak hizmet vermektedir.
 
Dünya Dizayn, fuar stantları konusunda 40 kişilik sabit personel ve 80 kişilik sözleşmeli personel olmak üzere toplamda 120 kişilik ekip ile çalışmaktadır.  Fuar standı konusunda ihtiyaç duyulan hizmet gruplarının tamamını kendi bünyesinde istihdam eder. Bunlar sırasıyla;

1- Proje yönetimi ve mimari departmanlar,

2- Ahşap işleme ve mobilya üretim birimi,

3- Alüminyum doğrama ve protatif sistemler birimi,

4- Ekstra ekipmanları birimi,

5- Elektrik ve elektronik birimi,

6- Demir doğrama ve işleme birimi,

7- Operasyon birimi(genie, lift, makine, kamyon, tır vb.).

TEMEL PRENSİPLERİMİZ

İş Sağlığı ve Güvenliği en temel prensibimizdir. Sözleşmeli personel de dahil olmak üzere personelin tamamı sigortalı olarak çalıştırılmaktadır. Atölyede ve ofiste çalışma alanları kaliteli ve sağlıklı çalışmaya elverişli ortamlar olup acil durum çıkış kapıları, acil durum toplanma alanları bulunmaktadır. İş Sağlığı ve Güvenliği tarafından temel eğitimler verilmiş olup belli dönemlerde eğitimler devam ettirilmektedir. Her türlü acil durumda personel eğitilmiş olup firma bünyesinde ilkyardım eğitimi almış personeller bulundurulmaktadır. Firma bünyesinde bulunan şirket hekimi rutin sağlık kontrollerini gerçekleştirmektedir.

Fabrika içi alanlarda güvenilir çalışma şartları göz önünde bulundurularak istifleme yapılmıştır. Forklit çalışma alanları, istifleme alanları, yürüme alanları, acil çıkış kapıları gibi yönlendirmeler mevcuttur.

Atölye içi çalışmaların yapıldığı alanlarda personelin tamamı, baret, iş eldiveni, koruyucu gözlük, demir burunlu ayakkabı, iş elbiseleri ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Forklift vb. araçların kullanımı bu alanda sertifikalı kişiler tarafından kullanılmaktadır.

Atölyede yer alan makinelerin rutin bakımları servis tarafından yapılmaktadır. Arızalı hiçbir makinenin kullanımına veya tamirine atölye içinde izin verilmez.

Çalışan personelin tamamının kendi alanı ile ilgili diploması ve yeterlilik belgesi bulunmaktadır.

Personel işe başladığı an itibari ile özel sağlık sigortası devreye sokulur. Her türlü sağlık problemi, yaralanma gibi durumlarda özel sağlık sigortasından faydalanabilmektedir.

Çalışılan materyallerin Avrupa normlarına uygunluğu çok önemlidir. Bu bağlamda tutuşabilirlik, yanıcılık, insan sağlığına uygunluk gibi kriterler göz önünde bulundurularak malzeme işlenmeden önce teste tabi tutulur. Ardından uygunluk durumuna göre üretime alınır. Özellikle elektrik alanında kullanılan armatürlerin led olması, sigorta panolarında kaçak akım rölelerinin bulunması çok önemli bir unsurdur. Aynı zamanda stantta kullanılması planlanan malzemelerin üretim öncesinde statik hesaplamaları yapılıp uygun bulunması durumunda üretime alınması sağlanmaktadır.

Fuar stantları için müşteri ilişkileri çok önemlidir. Müşterinin istekleri ve beklentileri doğrultusunda tasarım alternatifleri oluşturulur ve müşteriye sunumları gerçekleştirilir. Müşteri yorumları doğrultusunda gerekli revizyonlar gerçekleştirilir. Nihai proje ortaya çıkana kadar müşteri sunumları devam etmektedir. Onaylı tasarım üretim için uygun hale getirilip yeniden müşteri onayına sunulur. Ölçüler, renkler, dokular tüm hatları ile onaylandıktan sonra üretim çalışmaları başlamaktadır.

Her fuar öncesinde stand demosu fabrikamızda kurularak oluşabilecek tüm aksilikler önceden tespit edilip gereken  müdahalelerde bulunulur. Bu demo stantlar müşteriye fabrikamızda gösterilerek ön onay sağlanır. Bunun devamında fuar alanına malzeme sevkiyatı yapılıp stand kurulumlarına başlanır.